Hirose Electric Co Ltd RDAD-15P-LNA(55)
RDAD-15P-LNA(55) picture photo
Mfg. Part Number
RDAD-15P-LNA(55)
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
RDAD-15P-LNA(55).pdf
Availability of RDAD-15P-LNA(55)
QUANTITY
RDAD-15P-LNA(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of RDAD-15P-LNA(55)
Internal Part NumberEIS-RDAD-15P-LNA(55)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M2.6)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating350V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDAD-15P-LNA(55)
Related LinksRDAD-15P, RDAD-15P-LNA(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RDAD-15P-LNA(55) Details Description
Related parts for RDAD-15P-LNA(55)
IC MPU/RESET CIRC 2.40V SC70-4 datasheet.pdf
BATTERY PK S-HD 6.0V C SIZE ZINC datasheet.pdf
MACH SCREW PAN PHILLIPS 1/4-20 datasheet.pdf
IC 12 BIT 30 MSPS A/D 28-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 170MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf