Hirose Electric Co Ltd RDAD-15PE-LNA(55)
RDAD-15PE-LNA(55) picture photo
Mfg. Part Number
RDAD-15PE-LNA(55)
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
RDAD-15PE-LNA(55).pdf
Availability of RDAD-15PE-LNA(55)
QUANTITY
RDAD-15PE-LNA(55) Order Process
Ship out your order
Specifications of RDAD-15PE-LNA(55)
Internal Part NumberEIS-RDAD-15PE-LNA(55)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M2.6)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating350V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDAD-15PE-LNA(55)
Related LinksRDAD-15P, RDAD-15PE-LNA(55) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
RDAD-15PE-LNA(55) Details Description
Related parts for RDAD-15PE-LNA(55)
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE 1/2X18 YDS BULK 3" PAPER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf