Rohm Semiconductor RDD020N50TL
RDD020N50TL picture photo
Mfg. Part Number
RDD020N50TL
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 500V 2A CPT3
Datasheet Download
RDD020N50TL.pdf
Availability of RDD020N50TL
QUANTITY
RDD020N50TL Order Process
Ship out your order
Specifications of RDD020N50TL
Internal Part NumberEIS-RDD020N50TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDD020N50TL
Related LinksRDD02, RDD020N50TL Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RDD020N50TL Details Description
Related parts for RDD020N50TL
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 10POS datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 80POS datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/04/180LF 3.5SN BK datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4.3A TO251 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf