Murata Electronics North America RDE5C1H101J0P1H03B
RDE5C1H101J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H101J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H101J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H101J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C1H101J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H101J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H101J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H101J0P1H03B
Related LinksRDE5C1H10, RDE5C1H101J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H101J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H101J0P1H03B
PHOTO REC/TRANS/300MM/LT ON datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
RES 150K OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SAC-4P- 1 5-600/M 8FS FB datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf