Murata Electronics North America RDE5C1H151J0M1H03A
RDE5C1H151J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H151J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H151J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H151J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H151J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H151J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H151J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H151J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H15, RDE5C1H151J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H151J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H151J0M1H03A
JUMPER-H1502TR/A3049V/X 5" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 10MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 76POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X5R 0508 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
MODULE TXRX 2.4G SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 180 OHM 14SOIC datasheet.pdf