Murata Electronics North America RDE5C1H180J0S1H03A
RDE5C1H180J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H180J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H180J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H180J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H180J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H180J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H180J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H180J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H18, RDE5C1H180J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H180J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H180J0S1H03A
RES SMD 154 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 30A TO-268 datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 2.54MM datasheet.pdf