Murata Electronics North America RDE5C1H221J0M1H03A
RDE5C1H221J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H221J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H221J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H221J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H221J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H221J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H221J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)