Murata Electronics North America RDE5C1H222J0S1H03A
RDE5C1H222J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H222J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H222J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H222J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H222J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H222J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H222J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H222J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H22, RDE5C1H222J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H222J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H222J0S1H03A
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 1-1/4" datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 25V SCREW datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC BRIDGE DRIVER PWM SSOP-16 datasheet.pdf
DIODE RECT 1200V 10A D2PAK datasheet.pdf
HDM SMPO N/A LM (CONTINIOUS) datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 45W datasheet.pdf