Murata Electronics North America RDE5C1H270J0P1H03B
RDE5C1H270J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H270J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H270J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H270J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C1H270J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H270J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H270J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H270J0P1H03B
Related LinksRDE5C1H27, RDE5C1H270J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H270J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H270J0P1H03B
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 9V OUT datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 7' GN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V FLATPACK datasheet.pdf
EXTENDED HEIGHT, 2 POLE/10 AMP, datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A SYNC 8MSOP datasheet.pdf
HDM SMPR110F151F K CUT datasheet.pdf
RES ARRAY 11 RES 4.7K OHM 12SRT datasheet.pdf