Murata Electronics North America RDE5C1H330J0S1H03A
RDE5C1H330J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H330J0S1H03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H330J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H330J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H330J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H330J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H330J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H330J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H33, RDE5C1H330J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H330J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H330J0S1H03A
IC REG LDO 3.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR BGM1011 datasheet.pdf
IC AUDIO SWITCH DUAL 5X4 28SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
6FT USB 3.0 A MALE TO B MALE 6' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf
CARD GUIDE 2.31" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.9V 12W datasheet.pdf