Murata Electronics North America RDE5C1H471J0M1H03A
RDE5C1H471J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H471J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H471J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H471J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H471J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H471J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H471J0M1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H471J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H47, RDE5C1H471J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H471J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H471J0M1H03A
IC BUS BUFF DVR TRI-ST DL 8XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 459 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf