Murata Electronics North America RDE5C1H471J0S1H03A
RDE5C1H471J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H471J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H471J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H471J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C1H471J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H471J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H471J0S1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H471J0S1H03A
Related LinksRDE5C1H47, RDE5C1H471J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H471J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H471J0S1H03A
RES 3.3M OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SON datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 14POS datasheet.pdf
TERMINAL SCREW VERT PC MNT BLU datasheet.pdf
CAP CER 33PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V 20% BX 1808 datasheet.pdf
IC SHIFT REG LATCH 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
7W2 M 30A PC TAIL 4-40 datasheet.pdf
RES NTWRK 8 RES 4.7K OHM 12LBGA datasheet.pdf