Murata Electronics North America RDE5C1H680J0M1H03A
RDE5C1H680J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H680J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H680J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H680J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H680J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H680J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H680J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H680J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H68, RDE5C1H680J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H680J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H680J0M1H03A
CONN RECEPT CBL MNT 5POS W/SOCK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 20KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONTROLLER EX II USB CAPACITIVE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER 64-CSBGA LC4000ZE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS SKT datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf