Murata Electronics North America RDE5C1H682J1P1H03B
RDE5C1H682J1P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H682J1P1H03B
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H682J1P1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H682J1P1H03B
QUANTITY
RDE5C1H682J1P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H682J1P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H682J1P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H682J1P1H03B
Related LinksRDE5C1H68, RDE5C1H682J1P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H682J1P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H682J1P1H03B
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 25K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.70 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 100K OHM 2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE SKT datasheet.pdf