Murata Electronics North America RDE5C1H7R0D0M1H03A
RDE5C1H7R0D0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H7R0D0M1H03A
Brief Description
CAP CER 7PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H7R0D0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H7R0D0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H7R0D0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H7R0D0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H7R0D0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H7R0D0M1H03A
Related LinksRDE5C1H7R, RDE5C1H7R0D0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H7R0D0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H7R0D0M1H03A
FIXED IND 246NH 3MA SMD datasheet.pdf
IC ADC 3.5DIGIT LCD/LED 44-MQFP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 36POS 5.08MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GL SN datasheet.pdf
IC SDRAM 512MB 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf