Murata Electronics North America RDE5C1H820J0M1H03A
RDE5C1H820J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H820J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H820J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C1H820J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C1H820J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H820J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H820J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H820J0M1H03A
Related LinksRDE5C1H82, RDE5C1H820J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H820J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C1H820J0M1H03A
LED GREEN DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
WRENCH BOX END 7/16" 5.51" datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
DISPLAY 2DIGIT BLU CA 0.39" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
Connector Header 78 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf