Murata Electronics North America RDE5C1H9R0D0P1H03B
RDE5C1H9R0D0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C1H9R0D0P1H03B
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C1H9R0D0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C1H9R0D0P1H03B
QUANTITY
RDE5C1H9R0D0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C1H9R0D0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C1H9R0D0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C1H9R0D0P1H03B
Related LinksRDE5C1H9R, RDE5C1H9R0D0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C1H9R0D0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C1H9R0D0P1H03B
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 200MA 2CH NC 8-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 7A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 2.83"L X 2.08"W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.58K OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf