Murata Electronics North America RDE5C2A101J0M1H03A
RDE5C2A101J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A101J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A101J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A101J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A101J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A101J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A101J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A101J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A10, RDE5C2A101J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A101J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A101J0M1H03A
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf