Murata Electronics North America RDE5C2A121J0K1H03B
RDE5C2A121J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A121J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A121J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A121J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A121J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A121J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A121J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A121J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A12, RDE5C2A121J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A121J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A121J0K1H03B
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC 24BIT ADC W/2CH MUX 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 34.4 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
REPLCMNT WIRE GUARD FOR 8570D datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 161MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT SKT datasheet.pdf