Murata Electronics North America RDE5C2A122J0M1H03A
RDE5C2A122J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A122J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A122J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A122J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A122J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A122J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A122J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A122J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A12, RDE5C2A122J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A122J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A122J0M1H03A
CABLE 3COND 18AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 9 A OLIVE datasheet.pdf
RES SMD 68M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.345" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.05% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M25 datasheet.pdf
FAN 220VAC 119X38MM TERM datasheet.pdf