Murata Electronics North America RDE5C2A180J0K1H03B
RDE5C2A180J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A180J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A180J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A180J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A180J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A180J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A180J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A180J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A180J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A180J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A180J0K1H03B
IC VREF SERIES 5V 8DIP datasheet.pdf
KWIK STRAP RED 1/2 X 8" datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 200A SIZE1 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 48"X24" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8DFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf