Murata Electronics North America RDE5C2A180J0S1H03A
RDE5C2A180J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A180J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A180J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A180J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A180J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A180J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A180J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A180J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A180J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A180J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A180J0S1H03A
RES 1.2K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC ADC 2CH 12BIT PGA/COM 48LFCSP datasheet.pdf
TOOL HAND PRO-CRMPR III W/DIE datasheet.pdf
IC PMU CHRGR 1.2A OVP 49SMDXT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 96MM datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.4A 504 MOHM datasheet.pdf