Murata Electronics North America RDE5C2A182J1S1H03A
RDE5C2A182J1S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A182J1S1H03A
Brief Description
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A182J1S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A182J1S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A182J1S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A182J1S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A182J1S1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A182J1S1H03A
Related LinksRDE5C2A18, RDE5C2A182J1S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A182J1S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A182J1S1H03A
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V 1111 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
7163-4 C/O BLADE REAR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
2.0" WHITE VINYL 250'/RL datasheet.pdf
CAP TRIM 7-100PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC datasheet.pdf