Murata Electronics North America RDE5C2A220J0M1H03A
RDE5C2A220J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A220J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A220J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A220J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A220J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A220J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A220J0M1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A220J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A22, RDE5C2A220J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A220J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A220J0M1H03A
JUMPER-H1502TR/A2015R/H1500TR 5" datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
3M 5557 4.5MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS INLINE PIN datasheet.pdf