Murata Electronics North America RDE5C2A220J0S1H03A
RDE5C2A220J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A220J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A220J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A220J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A220J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A220J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A220J0S1H03A
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A220J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A22, RDE5C2A220J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A220J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A220J0S1H03A
SWITCHBODY SPST 20A SEALED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
5.08MM EURO HEADER STR BLK 12POS datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf