Murata Electronics North America RDE5C2A220J0S1H03A
RDE5C2A220J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A220J0S1H03A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A220J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A220J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A220J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A220J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A220J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A220J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A22, RDE5C2A220J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A220J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A220J0S1H03A
IC AMP AUDIO 2.3W STER+1 36TQFN datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 10.16MM datasheet.pdf
RES 3.52K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
12.8MM X 19MM 1=25/PK datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf