Murata Electronics North America RDE5C2A222J1P1H03B
RDE5C2A222J1P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A222J1P1H03B
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A222J1P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A222J1P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A222J1P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A222J1P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A222J1P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A222J1P1H03B
Related LinksRDE5C2A22, RDE5C2A222J1P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A222J1P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A222J1P1H03B
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
MEW 1/32 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A ITO220AC datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 13.5K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf