Murata Electronics North America RDE5C2A222J1S1H03A
RDE5C2A222J1S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A222J1S1H03A
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A222J1S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A222J1S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A222J1S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A222J1S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A222J1S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A222J1S1H03A
Related LinksRDE5C2A22, RDE5C2A222J1S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A222J1S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A222J1S1H03A
IDC CABLE - MSR50K/MC50F/MPR50K datasheet.pdf
VARISTOR 90V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 295 I/O 484BGA datasheet.pdf
POT SLIDE 50K OHM .2W 60MM datasheet.pdf
KIT EVAL SABRE FOR I.MX6DL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG F/NUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf