Murata Electronics North America RDE5C2A270J0K1H03B
RDE5C2A270J0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A270J0K1H03B
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A270J0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A270J0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A270J0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A270J0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A270J0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A270J0K1H03B
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A270J0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A270J0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A270J0K1H03B
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB 22MM GRN/RED datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 2KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SR BTS PC CS 8 ASY datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2W datasheet.pdf