Murata Electronics North America RDE5C2A271J0M1H03A
RDE5C2A271J0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A271J0M1H03A
Brief Description
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A271J0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A271J0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A271J0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A271J0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A271J0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A271J0M1H03A
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A271J0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A271J0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A271J0M1H03A
CONN ADAPT PLUG TO JACK F datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .163 AU datasheet.pdf
LABEL INK JET CLOTH .20 X .65" datasheet.pdf
CONN ZIF LEVER 75DUAL POS 15GOLD datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V X5F RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 315NH T38 datasheet.pdf
GLOVE MEDIUM datasheet.pdf
330UF 63V 18X30MM 125C 8000H datasheet.pdf