Murata Electronics North America RDE5C2A271J0S1H03A
RDE5C2A271J0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A271J0S1H03A
Brief Description
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A271J0S1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A271J0S1H03A
QUANTITY
RDE5C2A271J0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A271J0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A271J0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A271J0S1H03A
Related LinksRDE5C2A27, RDE5C2A271J0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A271J0S1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A271J0S1H03A
FUSE BOARD MOUNT 1.25A 63VAC/VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 75A TO-247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DSUB FEMALE LEVER LOCK datasheet.pdf
IC DAC 14BIT 5V SERIAL 14-SOIC datasheet.pdf
IC V-LEVL XLATR I2C/SMBUS 8DSBGA datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 400MA 1.26 OHM datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR OPA835 SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HDR 52POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf