Murata Electronics North America RDE5C2A470J0P1H03B
RDE5C2A470J0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A470J0P1H03B
Brief Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A470J0P1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A470J0P1H03B
QUANTITY
RDE5C2A470J0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A470J0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A470J0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A470J0P1H03B
Related LinksRDE5C2A47, RDE5C2A470J0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A470J0P1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A470J0P1H03B
IDC CABLE - MKR40K/MC40F/MCG40K datasheet.pdf
IC CTRLR VOLTAGE/CURRENT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8MSOP datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 4POS 3MM SLDR CUP datasheet.pdf
SENSOR PHOTO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SDL HAND TOOL W/O DIES datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 50 POS STAG datasheet.pdf