Murata Electronics North America RDE5C2A7R0D0K1H03B
RDE5C2A7R0D0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A7R0D0K1H03B
Brief Description
CAP CER 7PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A7R0D0K1H03B.pdf
Availability of RDE5C2A7R0D0K1H03B
QUANTITY
RDE5C2A7R0D0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A7R0D0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A7R0D0K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A7R0D0K1H03B
Related LinksRDE5C2A7R, RDE5C2A7R0D0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A7R0D0K1H03B Details Description
Related parts for RDE5C2A7R0D0K1H03B
JUMPER-H1503TR/A3049A/H1501TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21.3K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf