Murata Electronics North America RDE5C2A9R0D0M1H03A
RDE5C2A9R0D0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDE5C2A9R0D0M1H03A
Brief Description
CAP CER 9PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
RDE5C2A9R0D0M1H03A.pdf
Availability of RDE5C2A9R0D0M1H03A
QUANTITY
RDE5C2A9R0D0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDE5C2A9R0D0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDE5C2A9R0D0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead Style*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDE5C2A9R0D0M1H03A
Related LinksRDE5C2A9R, RDE5C2A9R0D0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDE5C2A9R0D0M1H03A Details Description
Related parts for RDE5C2A9R0D0M1H03A
TRANS NPN 60V 5A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED PRISM 3MM GRN/GRN/GRN SMD datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV OPN COLLECTOR 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC 15VQFN datasheet.pdf