Murata Electronics North America RDED72E224K8M1C11A
RDED72E224K8M1C11A picture photo
Mfg. Part Number
RDED72E224K8M1C11A
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.22UF 250V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDED72E224K8M1C11A.pdf
Availability of RDED72E224K8M1C11A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RDED72E224K8M1C11A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDED72E224K8M1C11A
Internal Part NumberEIS-RDED72E224K8M1C11A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RDED72E224K8M1C11A today.
SeriesRDED72E224
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDED72E224K8M1C11A
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDED72E22, RDED72E224K8M1C11A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDED72E224K8M1C11A Details Description
Related parts for RDED72E224K8M1C11A
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC DAC QUAD SERIAL-INTER 16-CDIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM datasheet.pdf
BOARD DEV VIRTEX PQ240 datasheet.pdf
OSC XO 35.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH 16BIT 48-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER 48QFN datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf