Murata Electronics North America RDED72J104K5E1C13A
RDED72J104K5E1C13A picture photo
Mfg. Part Number
RDED72J104K5E1C13A
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.1UF 630V 10% RADIAL
Datasheet Download
RDED72J104K5E1C13A.pdf
Availability of RDED72J104K5E1C13A
QUANTITY
RDED72J104K5E1C13A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDED72J104K5E1C13A
Internal Part NumberEIS-RDED72J104K5E1C13A
Delivery TimeIn stock, ship RDED72J104K5E1C13A today.
SeriesRDED72J104
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDED72J104K5E1C13A
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDED72J10, RDED72J104K5E1C13A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDED72J104K5E1C13A Details Description
Related parts for RDED72J104K5E1C13A
FIXED IND 33UH 83MA 6.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
POWER ELEMENT 90DEG 5.2MM 8PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 37 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-2415-A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
470UF 16V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf