Murata Electronics North America RDER71H333K0K1H03B
RDER71H333K0K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H333K0K1H03B
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER71H333K0K1H03B.pdf
Availability of RDER71H333K0K1H03B
QUANTITY
RDER71H333K0K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H333K0K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER71H333K0K1H03B
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER71H333K0K1H03B
Related LinksRDER71H33, RDER71H333K0K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H333K0K1H03B Details Description
Related parts for RDER71H333K0K1H03B
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 0805 datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 100MHZ 208QFP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf