Murata Electronics North America RDER71H333K0M1H03A
RDER71H333K0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H333K0M1H03A
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER71H333K0M1H03A.pdf
Availability of RDER71H333K0M1H03A
QUANTITY
RDER71H333K0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H333K0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER71H333K0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER71H333K0M1H03A
Related LinksRDER71H33, RDER71H333K0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H333K0M1H03A Details Description
Related parts for RDER71H333K0M1H03A
RES 3K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN LATCH SPRING DB9-37 2/BAG datasheet.pdf
IC 4DRVR/5RCVR RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 20% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 160W datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 50' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 33M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf