Murata Electronics North America RDER71H683K0S1H03A
RDER71H683K0S1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER71H683K0S1H03A
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER71H683K0S1H03A.pdf
Availability of RDER71H683K0S1H03A
QUANTITY
RDER71H683K0S1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER71H683K0S1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER71H683K0S1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER71H683K0S1H03A
Related LinksRDER71H68, RDER71H683K0S1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER71H683K0S1H03A Details Description
Related parts for RDER71H683K0S1H03A
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8WSON datasheet.pdf
TRIAC 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC SMA datasheet.pdf
CAP ARRAY 68PF 50V NP0 0612 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
CONN F JACK STR 75OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS SLVR TH/RA datasheet.pdf