Murata Electronics North America RDER72A331K0P1H03B
RDER72A331K0P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A331K0P1H03B
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A331K0P1H03B.pdf
Availability of RDER72A331K0P1H03B
QUANTITY
RDER72A331K0P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A331K0P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER72A331K0P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A331K0P1H03B
Related LinksRDER72A33, RDER72A331K0P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A331K0P1H03B Details Description
Related parts for RDER72A331K0P1H03B
.755 VERT HDR. W/O MTG-HOLES datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE VARACTOR 15V 20MA 0402 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS SMT GOLD datasheet.pdf