Murata Electronics North America RDER72A681K0M1H03A
RDER72A681K0M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A681K0M1H03A
Brief Description
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A681K0M1H03A.pdf
Availability of RDER72A681K0M1H03A
QUANTITY
RDER72A681K0M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A681K0M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72A681K0M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A681K0M1H03A
Related LinksRDER72A68, RDER72A681K0M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A681K0M1H03A Details Description
Related parts for RDER72A681K0M1H03A
RES SMD 0.82 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC PROGRAM 4.100V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 32.13VC SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC AXIAL datasheet.pdf
A-B PUSHBUTTON-START datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 73MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 295MA 1.3 OHM datasheet.pdf