Murata Electronics North America RDER72A684K2P1H03B
RDER72A684K2P1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72A684K2P1H03B
Brief Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72A684K2P1H03B.pdf
Availability of RDER72A684K2P1H03B
QUANTITY
RDER72A684K2P1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72A684K2P1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER72A684K2P1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72A684K2P1H03B
Related LinksRDER72A68, RDER72A684K2P1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72A684K2P1H03B Details Description
Related parts for RDER72A684K2P1H03B
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
BALUN 1450MHZ datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POWER STRIP 60" 20A 10OUT 6'C datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TX RELAY 2 FORM C 24V datasheet.pdf