Murata Electronics North America RDER72E333K2K1H03B
RDER72E333K2K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72E333K2K1H03B
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72E333K2K1H03B.pdf
Availability of RDER72E333K2K1H03B
QUANTITY
RDER72E333K2K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72E333K2K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER72E333K2K1H03B
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72E333K2K1H03B
Related LinksRDER72E33, RDER72E333K2K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72E333K2K1H03B Details Description
Related parts for RDER72E333K2K1H03B
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 4CH HD 5V 48-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 3POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT PIN M23 datasheet.pdf