Murata Electronics North America RDER72J103K2M1H03A
RDER72J103K2M1H03A picture photo
Mfg. Part Number
RDER72J103K2M1H03A
Brief Description
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72J103K2M1H03A.pdf
Availability of RDER72J103K2M1H03A
QUANTITY
RDER72J103K2M1H03A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72J103K2M1H03A
Internal Part NumberEIS-RDER72J103K2M1H03A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesRDE
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72J103K2M1H03A
Related LinksRDER72J10, RDER72J103K2M1H03A Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72J103K2M1H03A Details Description
Related parts for RDER72J103K2M1H03A
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 16.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5X2SON datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf