Murata Electronics North America RDER72J152K2K1C11B
RDER72J152K2K1C11B picture photo
Mfg. Part Number
RDER72J152K2K1C11B
Brief Description
CAP CER 1500PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER72J152K2K1C11B.pdf
Availability of RDER72J152K2K1C11B
QUANTITY
RDER72J152K2K1C11B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72J152K2K1C11B
Internal Part NumberEIS-RDER72J152K2K1C11B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER72J152K2K1C11B
Related LinksRDER72J15, RDER72J152K2K1C11B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72J152K2K1C11B Details Description
Related parts for RDER72J152K2K1C11B
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 10.03MM datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-48" BLACK datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 79MM datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 4POS RA T/H datasheet.pdf
9POS F LC FILT. 370PF datasheet.pdf