Murata Electronics North America RDER72J682K2
RDER72J682K2 picture photo
Mfg. Part Number
RDER72J682K2
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
RDER72J682K2.pdf
Availability of RDER72J682K2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RDER72J682K2 Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER72J682K2
Internal Part NumberEIS-RDER72J682K2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship RDER72J682K2 today.
SeriesRDER72J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-RDER72J682K2
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksRDER72, RDER72J682K2 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER72J682K2 Details Description
Related parts for RDER72J682K2
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 12V datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC 400W 200V datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 400 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 8MSOP datasheet.pdf