Murata Electronics North America RDER73A222K2K1H03B
RDER73A222K2K1H03B picture photo
Mfg. Part Number
RDER73A222K2K1H03B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
RDER73A222K2K1H03B.pdf
Availability of RDER73A222K2K1H03B
QUANTITY
RDER73A222K2K1H03B Order Process
Ship out your order
Specifications of RDER73A222K2K1H03B
Internal Part NumberEIS-RDER73A222K2K1H03B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesRDE
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDER73A222K2K1H03B
Related LinksRDER73A22, RDER73A222K2K1H03B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
RDER73A222K2K1H03B Details Description
Related parts for RDER73A222K2K1H03B
FIXED IND 100UH 1.2A 190 MOHM TH datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 170MA DP 8-SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TIE BAR 20POS SERIES 50 datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CBL 24POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A datasheet.pdf