Essentra Components (formerly Richco, Inc.) RDM0250A
RDM0250A picture photo
Mfg. Part Number
RDM0250A
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
0.875IN 10-11 GAUGE 1/4-20 THREA
Datasheet Download
RDM0250A.pdf
Availability of RDM0250A
QUANTITY
RDM0250A Order Process
Ship out your order
Specifications of RDM0250A
Internal Part NumberEIS-RDM0250A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyAccessories
SeriesRDM
Hardware TypeTube Insert
Specifications-
For Use With/Related Products-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RDM0250A
Related LinksRDM0, RDM0250A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
RDM0250A Details Description
Related parts for RDM0250A
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG GRY SHLD 5000' datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 120TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
IC SRAM 72MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf