Vishay/Dale RER40F3300MCSL
RER40F3300MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER40F3300MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 330 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER40F3300MCSL.pdf
Availability of RER40F3300MCSL
QUANTITY
RER40F3300MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER40F3300MCSL
Internal Part NumberEIS-RER40F3300MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER40F3300MCSL
Related LinksRER40F3, RER40F3300MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER40F3300MCSL Details Description
Related parts for RER40F3300MCSL
CONN HEADER 13POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC PWR MGMT 4 LDO TXRX 139NFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 88POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 275 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO213AB datasheet.pdf