Vishay/Dale RER45F15R4RCSL
RER45F15R4RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F15R4RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 15.4 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F15R4RCSL.pdf
Availability of RER45F15R4RCSL
QUANTITY
RER45F15R4RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F15R4RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F15R4RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F15R4RCSL
Related LinksRER45F1, RER45F15R4RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F15R4RCSL Details Description
Related parts for RER45F15R4RCSL
CONN HEADER 2MM SINGLE R/A 24POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM VM 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.3A TO277A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1.5A TO220 datasheet.pdf
CTV 55C 55#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf